NoutăţiAVIZConducereaInformaţii GeneraleSeminare Științifice de ProfilRAPORTDoctoratPublicatiiProiectePromovarea realizărilor ştiinţificeProiecte internaţionale în derulareManifestariEvenimenteConcursuriAchiziții publiceContacteLaboratoare

VIZITATORIIhtiologie şi acvaculturăSistematică şi Filogenie MolecularăHidrobiologie si EcotoxicologieParazitologie si HelmintologieGrupul de ApiculturăLaboratorul de EntomologieVertebrate TerestreEURAXESS
Laboratoare
EURAXESS
EURAXESS


Vertebrate Terestre
Vertebrate Terestre


Laboratorul de Entomologie
Laboratorul de Entomologie


Grupul de Apicultură
Grupul de Apicultură


Parazitologie si Helmintologie
Parazitologie si Helmintologie


Hidrobiologie si Ecotoxicologie
Hidrobiologie si Ecotoxicologie


Sistematică şi Filogenie Moleculară
Sistematică şi Filogenie Moleculară


Ihtiologie şi acvacultură
Ihtiologie şi acvacultură


VIZITATORI
VIZITATORI


Sistematică şi Filogenie Moleculară

Informaţie generalăPersonalul scripticActivitatea ştiinţificăActivitatea inovaţionalăPublicaţii importanteEchipament performantProiecte



Șef de laborator, Tatiana Șuleșco, doctor în științe biologice, conferențiar cercetător.

CONTACTE

Adresa: str. Academiei 1. MD 2028
Telefon: (37322) 24-20-09;
Fax: (37322) 73-98-09;
E-mail: tatiana_sulesco@yahoo.com


Potenţialul ştiinţific: în laborator activează 21 angajaţi, inclusiv: un academician, 6 doctori în științe, 2 masteranzi, (3 persoane vor fi admiși la doctorat în anul 2020).

  1. Şuleşco Tatiana, doctor în științe biologice, șef de laborator
  2. Gulea Aurelian, academician, dr. hab., cercetător ştiințific principal
  3. Fulga Nina, doctor în științe biologice, cercetător ştiințific coordonator
  4. Cazanţeva Olga, doctor în științe biologice, cercetător ştiințific coordonator
  5. Munteanu - Molotievskiy Natalia, doctor în științe biologice, cercetător ştiințific coordonator
  6. Zubcov Natalia, doctor în științe biologice, cercetător ştiințific coordonator
  7. Rusu Vadim, doctor în științe biologice, cercetător ştiințific superior
  8. Garbuz Olga, cercetător ştiințific
  9. Railean Nadejda, cercetător ştiințific
  10. Moldovan Anna, cercetător ştiințific
  11. Morozov Alexandr, cercetător ştiințific stagiar
  12. Marta Anatolie, cercetător ştiințific stagiar
  13. Vasiliev Alexandr, cercetător ştiințific stagiar
  14. Rusnac Dimian, cercetător ştiințific stagiar
  15. Marina Vinogradova, cercetător ştiințific stagiar
  16. Popov Tatiana, cercetător ştiințific stagiar
  17. Poiras Nadejda, cercetător ştiințific stagiar
  18. Rusu Viorelia, cercetător ştiințific stagiar
  19. Gheorghiţa Cristina, cercetător ştiințific stagiar
  20. Moldovan Svetlana, technician superior
  21. Ursu Ion, technician